Kategori arşivi Blog

Denizli’de Web Sitesi Kurmak İstiyorum Diyenler Mutlaka Okuyun!

Denizli internet/web sitesi yapan firmaları arayanlar google arama motoruna müracaat ediyor. Web sitesi yapımını bazı programlar ile kendinizde yapabilirsiniz. Ancak yaptığınız web sitesinin google aramalarında ilk sıralarda çıkmasını istiyorsanız yani web sitesi üzerinden yeni müşterilere ulaşmak istiyorsanız bunu web tasarım işinde uzman birine yaptırmanız gerekiyor. Bu yazımızda sizlere Denizli’de internet sitesi yapanlar arasında bugüne kadar hayata geçirdiği projeler ile bir çok firmanın büyümesini ve markalaşmasını sağlayan Pamukkale Bilişim’i tanıtmak istiyoruz.

ÜCRETSİZ WEB SİTESİ KURMAK!

20 yılı aşkın tecrübemiz ile web tasarım ve seo hizmetleri konusunda hizmet veriyoruz. Denizli’de bir çok küçük işletmeye yaptığımız web siteleri ile firmaların büyümesini sağladık. Bu işi severek yaptığımızdan dolayı her web sitesi projesini kendi işimiz gibi düşünüyor o işe başlamadan evvel piyasa konusunda araştırmalar gerçekleştiriyor ve site kurulumundan sonra web sitesinin google aramalarında ilk 3 sırada yer alması adına çalışmalarımızı uzun vadeli gerçekleştiriyoruz. Çok ucuza da web sitesi yaptırabileceğinizi hatta bazı programlar ile kendiniz hiç bir ücret ödemeden de web sitesi yapabileceğinizi belirtmek isteriz. Ancak şunu belirtmek isteriz bir iş merkezi yada iş hanının 5. Katında dükkan açmak ile 1. Katında yol üstünde dükkan açmanın farkını bu işi bilen herkes bilir. Müşterilerinizin sizi bilmediğini ve piyasada her hangi bir işletme ararken sizi bulmasını istiyorsanız arama motorlarının sonuçlarında ilk 3 sırada yer almanız gerekmektedir. Biz web sitesinin kurulumudan sonra çalışmalarımızı sonlandırmadan sitenizi güncel tutarak site içi ve site dışı seo çalışmaları ile sizi ilk sıralara çıkarmak için devam ediyoruz. Bunu sizinle çalışmaya başlamadan önce belirtiyoruz. Sitenizin kurulumu öncesi web sitesinin domain, hosting ücreti ile web sitesinin kurulumu ve ilk 3 sıraya çıkarılması şeklinde bir anlaşma sonrası çalışmalarımıza başlıyor ve sizi hedeflediğimiz sıralara çıkarmak için durmadan çalışıyoruz.

WEB SİTESİ KURMAK NE KADAR?

Birçok müşterimizin ilk önce sorduğu soru “web sitesi kaç liraya yapılır”. Bunu sizlere şöyle izah edelim. Web sitesinin açılabilmesi için ilk önce bir alan adı dedimiz domain alınması gerekmektedir. Firmaisminiz.com şeklinde bir domain ücreti ödemelisiniz. Ayrıca bir de sitenizin dosyalarının tutulacağı sunucunun yıllık kirası için de bir ücret ödemelisiniz. Bu ücretler yıllık olup bunun web sitesini yapanla bir ilgisi bulunmaktadır. Siteniz açık bulunduğu sürece domain ve hosting ücretlerini her sene ödeyeceksiniz. Bunun haricinde ayrıca sitenizin kurulumu içinde bir defaya mahsus bir ücret ödeyeceksiniz. Pamukkale Bilişim olarak Denizli’de en uygun fiyatlara domain ve hosting hizmeti veren firmamızı tercih etmeniz durumunda sizlerde her yıl ödenen bu ücretten de tasarruf edebilirsiniz.

Sizlere web sitesi nasıl kurulur hangi aşamalardan geçilir ve web sitesi açmak ne kadar tutar gibi sorulara cevap vermek için her zaman hazırız. Denizli’de web tasarım ve yazılım firmaları arasıda müşteri memnuniyetini ön planda tutan yaklaşımı ile her geçen gün müşteri portföyünü geliştiren Pamukkale Bilişim’den teklif almadan karar vermeyin. Telefon numaramız 0 541 765 2099

Tasarım Önemlidir Ancak İçerik Kraldır!

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, müşterilere ilgi çekici ve teşvik edici içerik oluşturma konusunda bazı büyük tartışmalar yaptık. Nihayetinde içerik – ilginç bir tasarımdan daha fazlası – web kullanıcılarını sürekli olarak bir web sitesini ziyaret etmeye teşvik edecek olan şey budur. Web sitesinin açık, ilgi çekici ve kullanımı kolay olduğundan emin olmak bizim işimizdir, böylece içeriği ve müşterilerimizin iletmek istedikleri mesajı canlandırmanın en iyi yolu budur.

Giderek artan bir şekilde web siteleri, bir işletme, kurum, okul veya üniversitenin ‘statik’ anahtar mesajlarını iletmekten çok daha fazlası içindir. Aslında tercih, web sitesini, haberler, blog yazıları, videolar, podcast’ler ve etkinlikler gibi dinamik içerik aracılığıyla ilgi alanlarını ve değerlerini iletmenin bir yolu olarak kullanmaktır.

Sosyal medya bu içeriği ilk etapta tanıtmak için kullanılabilir – bu nedenle bir topluluğa web sitesiyle etkileşimde bulunmak – ancak belki de daha önemlisi sosyal medya, ziyaretçileri “beğenme”, yorum yapma veya paylaşma yoluyla teşvik etme amacıyla kullanılabilir; daha büyük bir kitleye içerik. Bu hedef kitlenin – “paylaşan” ın akranları olarak – hem ilgili hem de ‘arkadaşlarının’ tavsiyelerine uygun olması muhtemeldir.

Tasarım mı İçerik mi?

Tüm bunların sonucu sadece web siteniz için düzenli olarak taze içerikten oluşan bir baraj oluşturmak değil, sahip olduğunuz içeriğin alakalı, ilginç ve ilgi çekici olmasını sağlamaktır. Bu çok önemlidir, çünkü sitenize gelen ziyaretçiler sizi ilk kez kontrol ettiklerinde sizi yargılayacaklar ve gördükleri alakasız veya sıkıcıysa geri dönmeyecekler ve kesinlikle gördüklerini paylaşmayacaklar.

Tabii ki düzenli, ilgi çekici, ilginç içerik oluşturmak çok zor bir iştir, ancak yatırım yapabilmeniz için ücretsiz, bağlamsal reklamcılığın hedef pazarınıza getirdiği avantajlar oldukça önemlidir. 

Mobil web sitesi tasarımının uygulamaya kıyasla faydaları nelerdir?

Uygulamaların iyi mobil web sitesi tasarımına kıyasla faydalarını gerçekten anlamadan, insanların ‘Bir Uygulama Yapalım’ dediklerinin sayısının sayısını tutmak zordur.

Mobil web sitesi tasarımının on maddelik yararları listemizi uygulamalara kıyasla derledik:

  1. Kullanıcıların bir şey indirmesi gerekmez. Bir kez görmek istiyorsanız bir şeyi indirmek zorunda kalmak özellikle can sıkıcıdır.
  2. Tam olarak aynı kullanıcı deneyimi, bir mobil uygulama web sitesi kullanılarak oluşturulabilir.
  3. Kullanıcılar bir mobil web sitesini ana ekranlarına tıpkı bir uygulamayla aynı şekilde imleyebilirler.
  4. Deneyim bir uygulamayı kullanmaya çok benzeyebilir, kullanıcılarınız muhtemelen bir uygulama olduğunu düşünür.
  5. Mobil web tüm akıllı telefonlarda çalışır; bu nedenle iphone ve android için farklı uygulamalar geliştirmenize gerek kalmaz.
  6. Aslında, duyarlı web tasarımı kullanarak, aynı mobil web siteniz tablet cihazlar için optimize edilebilir.
  7. Bir mobil web sitesi aynı içerik yönetim sistemini ve içeriğini ana web sitenizle kullanabilir; bu nedenle içeriği yalnızca bir kez güncellemeniz gerekir
  8. Mobil web siteleri anında güncellenebilir, böylece uygulamanın yeni bir sürümünü geliştirinceye kadar beklemenize gerek kalmaz
  9. Mobil web siteleri uygulama pazarlarından bağımsızdır – böylece kendi sitenizi pazarda bir pay ödemeden pazarlayabilirsiniz.
  10. Mobil web siteleri daha ucuzdur – başka bir nedene ihtiyacınız var mı ?!

Uygulamaları geliştirmek için birçok neden var ama çoğu durumda mobil web kullanımı mantıklı geliyor.

Sizlerde mobil uyumlu web sitesi yaptırmak için Pamukkale Bilişim ile hemen iletişime geçebilirsiniz. Web dünyasında sizlere en iyi hizmeti sunmayı amaçlayan firmamız Denizli Web Tasarım konusunda 20 yıla yaklaşan tecrübesi ile sizlerle.

Bir önceki yazımız olan “Ucuz Web Sitesi Mi? Uzak Dursun!” başlıklı yazımızı BURAYA tıklayarak hemen okuyabilirsiniz.